queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Panel szklany do łazienki — jaki wzór wybrać?

Barbara Bąk 2023-04-29 0 komentarzy
Panel szklany do łazienki — jaki wzór wybrać?

Łazienka jest pomieszczeniem zdecydowanie najbardziej wymagającym pod względem jej aranżacji i doboru poszczególnych materiałów wykończeniowych. Wewnątrz panuje wysoki poziom wilgoci oraz zmienne temperatury, dlatego zastosowane produkty powinny być trwałe i wodoodporne. Często niezbędne okazuje się też zatrudnienie firmy remontowej, która zajmie się hydrauliką, montażem armatury sanitarnej oraz kładzeniem płytek na ściany i podłogę. Jest to więc dosyć kosztowne i czasochłonne przedsięwzięcie, w związku z czym warto zaprojektować łazienkę tak, aby spełniała wszelkie oczekiwania domowników i nie wymagała kolejnych zmian przez co najmniej kilka lat.

Jakimi materiałami wykończyć ściany łazienki?

Niektórzy decydują się na kładzenie płytek od podłogi, aż po sam sufit. Inni z kolei wybierają minimalizm, malując wnętrze wodoodporną farbą. Istnieje jeszcze jedno rozwiązanie, którym jest panel szklany do łazienki. Marka SKYCOLOR proponuje przeróżne motywy nawiązujące do m.in. podwodnego świata, spa, krajobrazów górskich czy miejskich, lasu, nieba, a także wzorów florystycznych. 

Decyzja o zakupie określonego produktu zależy od stylu aranżowanej łazienki oraz miejsca umieszczenia panelu. Najczęściej tego typu dekoracje znajdują się nad blatem lub wanną czy stanowią wykończenie kabiny prysznicowej. Wielu architektów wykorzystuje panele również podczas aranżacji jednej ze ścian pomieszczenia, aby nadać wnętrzu unikatowy charakter. Produkty są proste w kładzeniu (wystarczy klej montażowy) oraz czyszczeniu.

Skomentuj wpis