queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Kredyt we frankach co robić?

Anita Gajewska 2019-08-16 0 komentarzy
Kredyt we frankach co robić?

Największa popularność kredytów we frankach przypadła na rok 2008. To właśnie wtedy waluta szwajcarska osiągnęła wyjątkowo niski kurs, a banki wykorzystały tę koniunkturę, zachęcając swoich klientów do zadłużania się we frankach. W ciągu kilku następnych lat kurs franka wzrósł o ponad połowę, co znacznie odbiło się na kredytobiorcach. Niestety banki udzielające kredytów w walucie szwajcarskiej uchylają się od odpowiedzialności, zasłaniając się niejasnymi klauzulami zawartymi w umowie. Dla osób mających kredyt we frankach co robić w takiej sytuacji to podstawowe pytanie. W okolicznościach braku wsparcia ze strony banków kredytobiorcy zaczęli się zrzeszać i szukać wzajemnego wsparcia. Miejscem, gdzie można je znaleźć, jest m.in. portal frankowicze.net. Udziela on cennych porad wszystkim osobom obciążonym kredytem we frankach, które pragną ubiegać się o swoje prawa.

Wielu prawników potwierdza, że kredyty spłacane we frankach naruszają prawo. Na portalu można znaleźć wiele informacji o możliwościach odejścia od spłacania kredytu we frankach. Istnieje kilka wariantów postępowania w tej sprawie, a wśród nich znajduje się:

  • unieważnienie umowy z bankiem,
  • przewalutowanie kredytu na złotówki,
  • wyłączenie niedozwolonych klauzul.

Renomowane kancelarie specjalizujące się w kredytach spłacanych w walucie szwajcarskiej odniosły już wiele sukcesów na polu procesów z bankami. Portal prezentuje listę polecanych kancelarii, które oferują swoim klientom rzetelne wsparcie. Na stronie można także śledzić historie procesów, w których sąd przychylił się do stanowiska oskarżającego kredytobiorcy, a bank został pociągnięty do odpowiedzialności.

Skomentuj wpis