queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Frezarka do metalu – podstawowe rodzaje

Apolonia Woźniak 2023-08-24 0 komentarzy
Frezarka do metalu – podstawowe rodzaje

W wielu zakładach przemysłowych wykorzystuje się frezarki. Za pomocą maszyny można z powodzeniem zautomatyzować, przyspieszyć i usprawnić proces produkcyjny. Urządzenie pozwala na efektywną obróbkę skrawaniem rozmaitych powierzchni metalowych. Jak wybrać odpowiedni model?

Poszczególne rodzaje frezarek różnią się między sobą dostępnymi narzędziami, parametrami czy funkcjami. Poza tym wyróżnia się maszyny:

  • górnowrzecionowe – wrzeciono jest ustawione nad stołem i zapewnia łatwą obróbkę, zachowanie powtarzalności wzorów. Jednak charakteryzuje się niską wydajnością, więc nie sprawdzi się do produkcji ozdobnych elementów,

  • dolnowrzecionowe – wrzeciono znajduje się pod stołem, co sprawia, że urządzenie jest trudniejsze w obsłudze. Z tego względu powinno być wykorzystywane wyłącznie przez profesjonalistów,

  • równowrzecionowe – wrzeciono umieszczone jest równo z blatem stołu.

Ponadto warto wiedzieć, że urządzenia dzielą się również na modele krawędziowe, które służą do frezowania krawędzi i nutowe (lamelownice), dostosowane do rowków i wpustów do łączenia. Najwyższej jakości frezarka do metalu w atrakcyjnej cenie znajduje się w asortymencie sklepu internetowego Mega Obrabiarki.

Warto zrobić zakupy w sprawdzonej firmie, która cieszy się dobrą opinią wśród klientów i ma ugruntowaną pozycję na rynku.

Skomentuj wpis