queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Czy warto zdecydować się na monitoring floty lokalizatorem GPS?

Krzysztof Gajewski 2023-09-16 0 komentarzy
Czy warto zdecydować się na monitoring floty lokalizatorem GPS?

Podstawą sukcesu każdej firmy transportowej jest stały dostęp do najważniejszych informacji o samochodach i parametrach ich pracy. Pozwoli to podejmować istotne decyzje związane z logistyką i zwiększyć wydajność oraz rentowność przedsiębiorstwa. Chociaż na rynku można znaleźć różne niedrogie urządzenia monitorujące, najczęściej są to wyroby chińskich producentów i słabej jakości. Dlatego rozsądniej jest zdecydować się na polski sprzęt, którego producent oferuje profesjonalny serwis.

Od wielu lat działa na rynku prężnie rozwijająca się i zdobywająca wyróżnienia za swoje dokonania Flotman Sp. z o.o. Oferuje ona sprawny i wszechstronny monitoring floty pozwalający na optymalne zarządzanie nią. Dzięki analizie danych satelitarnych lokalizatory GPS tej marki pozwolą określić położenie kazdego z aut z nieprawdopodobną dokładnością.

System ten podpięty jest pod dowolną magistralę, np. CAN, dzięki czemu z pomocą specjalnej aplikacji można uzyskać wiele innych danych, takich jak:

  • prędkość pojazdu,
  • obroty silnika,
  • gwałtowne przyspieszenia,
  • nagłe hamowania,
  • dane z systemów ABS i ESP,
  • to, czy kierowca ma zapięte pasy bezpieczeństwa

To tylko nieliczne przykłady możliwości śledzenia floty za pomocą takiego rozwiązania. Zarządzający może też poznać stan paliwa w baku, trasę, jaką kierowca już pokonał, czy pojazd porusza się sam, czy może jest holowany, gdzie, a także jak długo samochód miał postój i wiele innych danych. 

Posiadanie takiego monitoringu z pewnością przyczyni się do wygenerowanie oszczędności. System zadba również o terminowość badań serwisowych i technicznych oraz opłacenia ubezpieczenia.

Skomentuj wpis