queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Skuteczna nauka angielskiego dla dzieci?

Fabian Przybylski 2019-04-30 0 komentarzy
Skuteczna nauka angielskiego dla dzieci?

Dzieci są dobrymi naśladowcami. Warto to wykorzystać angażując je w naukę języka obcego podczas prostych codziennych czynności. Jeśli chcemy, żeby dziecko było dwujęzyczne warto zacząć naukę już od najmłodszych lat. Możemy sami się tym zająć bądź zapisać malca na kurs. Niezależnie od wyboru liczy się systematyczność, a podstaw można nauczyć się bez wychodzenia z domu. Nawet jeśli dziecko nie wykazuje zainteresowania językiem obcym, warto przemycać mu w rozmowie proste słówka, które będzie mogło powtórzyć, oswajając się z obcym akcentem.

Zastanawiasz się jak sprawić, żeby nauka w domu przyniosła wymierne korzyści? Nie trzeba w tym celu kupować specjalistycznych tablic czy plansz dydaktycznych używanych w szkołach, czy ośrodkach specjalizujących się w nauce języka obcego dla dzieci. W internecie znajdziemy wiele pomysłów, które z powodzeniem będzie można wykorzystać podczas zabaw, np. wspólne śpiewanie czy oglądanie bajek w języku angielskim.

Księgarnia internetowa English Book Club wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców, oferuje szeroki wybór ciekawych anglojęzycznych pozycji, za których pośrednictwem dziecko nauczy się nie tylko języka, ale również spostrzegawczości. Dopasowane pod kątem tematycznym ilustracje bawią, a z ich pomocą malec rozwija pamięć oraz logiczne myślenie.

Jak najlepiej wykorzystać jego potencjał? Kupując książki dla dzieci w języku angielskim, warto wybrać bajki z dużą ilością obrazków. Na ich podstawie można pobawić się w skojarzenia pomocne w zapamiętaniu poszczególnych zwrotów. Czytając dziecku do snu, można utrwalić w nim zasłyszane z opowieści słownictwo. Warto pamiętać o akcencie. Dlatego, jeśli sami mamy problem z przyswojeniem języka, oddajmy książkę komuś, kto nie zakorzeni w dziecku błędów, z którymi w przyszłości będzie miało problem.

Skomentuj wpis