queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Jak pozyskać dotacje na eksport

Kajetan Mazur 2018-12-29 0 komentarzy
Wpis

Z Polski na cały świat

W ramach funduszy unijnych nadal można pozyskać dotacje na eksport, które wspierają rozwój przedsiębiorstwa na skalę europejską, a nawet globalną. Częstym ograniczeniem w rozwoju firm jest bowiem brak środków, które pozwalałyby zaistnieć na zagranicznych rynkach. Każda branża ma swoją specyfikę, a do tego dochodzi konieczność tłumaczeń materiałów promocyjnych i dopasowanie ich do odmiennych potrzeb konsumenckich. To wszystko kosztuje.

Dzięki ekspertom Sense Consulting znalezienie odpowiedniego programu dofinansowania i przygotowanie projektu, który zyskałby uznanie w oczach urzędników, jest znacznie łatwiejsze. Niezależnie od skali biznesu warto spróbować swoich sił z eksportem. Czasami okazuje się, że dobra i usługi produkowane lub projektowane w Polsce o wiele lepiej sprawdzają się innych rynkach.

Internacjonalizacja przedsiębiorstwa jest procesem złożonym i wymagającym. Na szczęście po stronie czynników unijnych nadal panuje przekonanie, że warto wspierać eksport i otwierać granice dla biznesu. Dofinansowania w ramach konkretnych projektów pozwalają między innymi na wynajęcie doradców czy opracowywanie strategii oraz analiz.

Bez doskonałego rozpoznania na rynkach zagranicznych eksport nie zakończy się powodzeniem. Właśnie dlatego warto zaufać specjalistom z Sense Consulting, którzy mają doświadczenie w pozyskiwaniu dotacji i zdobywaniu środków pozwalają spojrzeć na przedsiębiorstwo szerzej niż do tej pory. Zastrzyk unijnych pieniędzy to szansa na zwiększenie innowacyjności, a przede wszystkim poznanie rynków, które mogłyby wchłonąć polskie produkty.

Skomentuj wpis