queensoflife.pl - budujemy dla Ciebie marketingowe mosty

Napisz do nas!

Jak otworzyć działalność gospodarczą?

Apolonia Kozłowska 2019-04-15 0 komentarzy
Wpis

Polska nie należy do krajów szczególnie przyjaznych drobnemu biznesowi, choć każda ekipa rządząca zapewnia o swoim dla niego wsparciu. Zamiast poświęcać się całkowicie temu, co jest przedmiotem prowadzonej działalności, przedsiębiorca głowi się nad przepisami podatkowymi, ZUS-em, RODO i innymi wymysłami urzędników. Mało kto da sobie z tym wszystkim radę bez fachowej pomocy.

Początki biznesu nie są łatwe, ponieważ trzeba podjąć ileś ważnych decyzji. Należy do nich forma prowadzonej działalności, forma opodatkowania i sposób prowadzenia ewidencji. Nie każdy wie, czy i w jaki sposób może korzystać z tzw. małego ZUS-u. Nawet wystawianie faktur w sposób zgodny z przepisami to coś, z czym na początku drobny przedsiębiorca może mieć kłopot.

Jeszcze bardziej skomplikowane jest założenie i prowadzenie spółki. Tu w grę wchodzi już cały pakiet przepisów, których trzeba będzie przestrzegać, gdy wreszcie uda się taki podmiot prawa handlowego zarejestrować. Na szczęście otwarcie działalności w Złotowie jest znacznie ułatwione, bo pomaga w nim działające tam biuro rachunkowe. Jego oferta dostępna jest na stronie biuroduda.pl.

Stawiający swoje pierwsze kroki w biznesie postąpi bardzo roztropnie, jeśli skorzysta z tej pomocy. Zaoszczędzi wiele czasu, który musiałby poświęcić na wynajdywanie, czytanie i analizę przepisów, a także formalności związane z zakładaniem firmy. Za niewielkie pieniądze może jednak zostać „poprowadzony za rękę”, a ponadto otrzymać wskazówki pozwalające wybrać spośród dostępnych możliwości optymalny sposób na podatki i rachunkowość.     

Skomentuj wpis